FORUMCHATPOMOCSZUKAJALBUM

WIDEO - O nas WIDEO - TOP - przeslanie Roberta Monroe WIDEO - Jak wejsc w OOBE - Metoda 4 plus 1 WIDEO - Robert Monroe - kurs OOBE WIDEO - Robert A. Monroe - Nauka na Ziemi, reinkarnacja WIDEO - OOBE - OBEnauci - Pod Podszewka Snu WIDEO - Darek Sugier w TV WIDEO - Darek Sugier-Auto wywiad WIDEO - Adam Bytof - Jasne sny WIDEO - Dzien w ktorym umarlam WIDEO - Nowa Biologia
Ostatnie tematy
» ZLOTw MUCHOWIE
»
» NDE
» Rozmowy z duchami
» Weryfikacje
» Gang Stalking i Mind Control- konspiracje
» kolorowe swiata
» Poszukiwanie nieznanego Boga
» Diabelskie choroby
» Nie bedzie cialek:(
»
» Hemi Sync -pytanie
»
»
» dopiero zaczynam OOBE
»
» Fluor
»
» opaska eeg
» Udawadnianie niesmiertelnosci

BLOGI naszych Obenautow
draq
VVii
Mati
Zbyszek
danieln57
marcinoo
Ostatnie zdjęcia
oseniam fotke na barcho zachlannie
Wysłał: Zbyszek
2015-01-04, 19:12
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
mewy
Wysłał: pływak
2011-08-12, 18:34
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
sztorm
Wysłał: pływak
2011-05-25, 22:29
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Body.
Wysłał: masssu
2011-02-10, 01:21
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Pod palmami
Wysłał: Aileen
2010-06-21, 17:11
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
światy równoległe
Wysłał: grzecho
2010-06-02, 21:21
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
gdzieś..
Wysłał: grzecho
2010-05-30, 15:49
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
top_szescian
Wysłał: grzecho
2010-05-29, 10:46
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Fanka TOP'u
Wysłał: grzecho
2010-05-21, 20:53
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
logo_blue
Wysłał: grzecho
2010-05-17, 01:15
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
find yourself
Wysłał: grzecho
2010-05-17, 01:14
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Ark of Soul
Wysłał: VVii
2010-02-10, 21:28
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
morze
Wysłał: VVii
2010-02-10, 21:25
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
Ascension
Wysłał: VVii
2010-02-10, 21:24
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0
another day in paradise
Wysłał: VVii
2010-02-10, 21:23
Oceny: nie ocenione
Komentarze: 0

CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA OBEmaniaków
Co tydzien, w niedziele o 20:30 "Rozmowy poza cialem" na radiu internetowym. *** Słuchaj ***
INFORMACJE
Chcesz do nas dołączyć? Zarejestruj się i wypełnij deklarację :)
T E L E G R A M
Zycie jest piekne :)

Sukces badaczy, poznali tajemnicę snu człowieka
Autor: Elli @ 2012-07-20, 10:41
Sukces badaczy, poznali tajemnicę snu człowieka
31 paź 11, 18:12

PG PAP

Po raz pierwszy naukowcom udało się poznać treść marzenia sennego w czasie snu badanej osoby. O swoich eksperymentach poinformowali na łamach "Current Biology".

Mimo rozwoju nauki sen pozostaje tajemniczym zjawiskiem, którego natury i funkcji naukowcy ciągle nie potrafią jednoznacznie zinterpretować.

Najnowsze badania przeprowadzono za pomocą rezonansu magnetycznego. Badaniom poddano osoby, które wyćwiczyły umiejętność tzw. "świadomego śnienia" (ang. lucid dream). Jest to zjawisko potwierdzone przez naukę. Polega ona na zachowaniu świadomości podczas snu (tzn. człowiek wie, że śni). Dzięki temu można częściowo wpływać na przebieg marzenia sennego.

Tę umiejętność można wyćwiczyć, osiągając różny stopień zaawansowania, np. dzięki systematycznemu prowadzeniu dziennika snów z intencją nauczenia się świadomego śnienia. Techniki te były lub są praktykowane w wielu kulturach, np. ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Gdy za badanie OOBE zabierają się naukowcy
Autor: VVii @ 2010-09-19, 15:23
O OOBE - czyli doświadczeniu pozacielesnym - słyszał zapewne każdy z nas. Większość zapewne wie również, z jakim dystansem do tego zjawiska odnoszą się naukowcy. W świetle nauki opuszczenie ciała przez świadomość jest nierealne i niemożliwe, zaś doświadczenia tego typu to tylko i wyłącznie złudzenie, wytwór zmęczonego mózgu. Często entuzjaści OOBE, słysząc podobne teorie, oburzają się, twierdząc, iż naukowcy odrzucają możliwość istnienia takiego zjawiska, choć nie zbadali go. Czy tak jest w istocie? Okazuje się, że nie. Wykonano bowiem wiele eksperymentów naukowych mających (przynajmniej teoretycznie) potwierdzić lub nie istnienie OOBE.
Czy jednak te eksperymenty cokolwiek udowodniły? I czy w ogóle nam coś dały? Spróbujmy im się przyjrzeć.

Nauka wkracza do akcji

Pierwsze obszerne naukowe badanie doświadczenia pozacielesnego dokonała w 1968 roku Celia Green. Zaczęła od spisania i opisania ponad 400 przypadków OOBE w celu sporządzenia systematyki różnych typów OOBE, które już wó...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 23 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Projekcja astralna - drzwi do nowego wymiaru
Autor: VVii @ 2010-03-21, 02:10
Zjawisko projekcji astralnej jest znane na całym świecie od dłuższego czasu, ale do czasów obecnych było ono niedostępne dla większości ludzkości. Teraz, dzięki pomocy i poznaniu tego zjawiska pojawiły się nowe poziomy wiedzy oraz mocy pozwalającej nam poznać odpowiedzi na odwieczne pytania dotyczące życia człowieka w jego fizycznym ciele. Śmierć nabiera zupełnie nowego znaczenia, gdy zrozumiemy że to tylko przeniesienie się do innego wymiaru, miejsca, poziomu egzystencji. Ucząc się projekcji przy okazji możemy nauczyć się wielu rzeczy o nas samych i zrozumieć że nie wszystko czego się nauczyliśmy w naszym życiu jest prawdą. To prowadzi nas do tezy : nasze fizyczne ciała są tylko częścią naszych "całych nas" I że nasze oko nie widzi wszystkiego co nas otacza!

W naszej ograniczonej świadomości, świat w którym żyjemy i oddychamy, świat z pięknymi lądami, górami, rzekami, strumykami, zwierzętami i owadami, może być porównany z płatkami na kwiatach. To, co widzimy to nie jest ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Badając OOBE
Autor: VVii @ 2010-03-01, 20:08
"Jednym z obszarów zjawisk paranormalnych, który zyskał na znaczeniu począwszy od lat siedemdziesiątych XX wieku, jest doświadczenie pozacielesne, w skrócie OOBE (out-of-body experience). To właśnie ono, a także podobne do OOBE doświadczenie przedśmiertne, regularnie wprawiają badaczy w zakłopotanie.

Czy te zjawiska stanowią dowód na istnienie zjawisk paranormalnych, takich jak przeżycie własnej śmierci? Czy może raczej są to nie posiadające paranormalnej natury wytwory umysłu?

Badania przypadków

Pisarz Ernest Hemingway twierdził, że doświadczył OOBE we Włoszech w 1918 roku, gdy został trafiony kulką z pocisku moździerzowego. Opowiadał, że widział, jak jego dusza opuszcza ciało i unosi się wokół niego.
Psycholog doktor Scott Rogo opowiadał o OOBE, jakiego doświadczył w 1965 roku, opisywał, jak leżąc zmęczony widzial samego siebie spacerującego po sypialni. Częste są przypadki, gdy dusza lub ciało widzi samą siebie.
Do typowych zaliczyć można przypadek biologa Lyalla Wa...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Odzyskiwanie - eksperymenty OBEnautów - Haiti
Autor: VVii @ 2010-02-14, 20:10
Są to opisy uczestników pozacielesnych podróży, które miały na celu niefizyczną pomoc dla ofiar trzęsienia na Haiti - tzw. odzyskiwanie, o którym najwięcej możemy przeczytać w książkach Bruce'a Moen'a. Możecie tu również poczytać co nieco o tzw. Krysztale Bruce'a. Miłej lektury.

HAITI - część pierwsza

"KOLEJNY EKSPERYMENT
4,- HAITI

Rugwa
24.01.2010 – 21:20
Chwilę po wystartowaniu na Haiti z mojego miejsca w Focusie 27 znalazłam się w budynku, z wieloma pomieszczeniami, pooddzielanymi szybami. Było tam wielu ludzi/istot, a każde z nich niezmiernie zajęte swoją pracą. Wyglądało mi to na jakiś instytut, czy raczej sztab/centrum zarządzania/laboratorium. W każdym razie w pomieszczeniu, w którym się znalazłam były przytwierdzone do białych ścian przedmioty, które mogę nazwać telefonami. Każdy z telefonów posiadał z lewej strony przytwierdzona ludzką głowę, a z prawej słuchawkę i korbkę. Każda głowa przy telefonie miała inny kolor skóry, nie ws...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Sztucznie wywołane doświadczenia poza ciałem.
Autor: Elli @ 2010-02-13, 00:53


Punkty stymulujące doświadczenia poza ciałem.

3D rekonstrukcja prawej połowy mózgu pokazuje na żółto te miejsca, które naukowcy stymulowali elektrodami, wywołując u swoich pacjentów ,w ten sposób, doznania poza ciałem.
Następne kolorowe punkty wskazują inne miejsca, w których elektryczna stymulaja wywołała reakcję:
magenta – motoryczny cortex, zielony – somatosensoryczny cortex, turkusowy – słuchowy cortex.
Gwiazdy w środku płatów skroniowych wskazują te miejsca, w których można wywołać epileptyczne ataki.

Wszystko wskazuje na to, że przeżycia z pogranicza śmierci, tak zwane doświadczenia "Out of Body", spowodowane są działalnością pewnej konkretnej części mózgu. Takie doświadczenia poza ciałem, można wywołać poprzez elektryczną stymulację kory mózg...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Rosyjscy naukowcy wyjaśniają wydarzenia paranormalne.
Autor: Elli @ 2010-02-07, 23:27
Ezoteryczni i duchowi nauczyciele wiedzieli od wieków, że nasze ciało może być programowane przez język, słowa i myśli. Fakt ten został obecnie naukowo udowodniony i wyjaśniony.

Ludzkie DNA jest biologicznym internetem i to nadrzędnym w wielu aspektach w porównaniu z tym sztucznie stworzonym. Ostatnie rosyjskie odkrycia naukowe w sposób bezpośredni lub pośredni wyjaśniają fenomena, takie jak jasnowidzenie, intuicje, spontaniczne i zdalne akty uzdrawiania, samouzdrawianie, techniki afirmacyjne, niezwykłe światła/aury wokół ludzi (zwłaszcza duchowych mistrzów), wpływy umysłu na wzorce pogodowe i wiele, wiele więcej.

Na dodatek, istnieje ewidencja odnośnie zupełnie nowego typu medycyny, w której można wpływać na DNA i zmieniać jego program poprzez słowa i częstotliwości BEZ przycinania i zastępowania pojedynczych genów. Jedyni...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Mózg wcale nie magiczny Cz. 1
Autor: Elli @ 2010-02-07, 23:23
Mózg wcale nie magiczny Cz. 1
Less Hoduń

Zgodnie z obietnicą postanowiłem przedstawić streszczenie dwóch artykułów zamieszczonych w 48 numerze Newsweeka z 2006 roku autorstwa Jolanty Chyłkiewicz ("Magia mózgu" i "JA poza ciałem"), które mówią o tym jak to naukowcy rozprawili się nareszcie w bezlitosny i radykalny sposób z bzdurami, jak duchy, NDE, itd. Starałem się, aby poniższe streszczenie przekazywało merytoryczne wartości oryginału możliwie jak najwierniej.

Okazuje się, że naukowcy domyślali się już dawno, że duchy nie straszą w nawiedzonych miejscach, ale tworzą się i żyją w mózgu. Teraz oto nastąpiła ostateczna konfrontacja z tymi zjawiskami, gdyż poznane zostało dokładne źródło ich powstawania.

Grupa psychologów z Uniwersytetu w Hertfordshire poddało badaniom ponad 1000 osób. To turyści zwiedzający takie miejsca, jak Hampton Court w Surrey - pałac, w którym widywany jest ponoć duch piątej żony Henryka VIII, Katarzyny Howard, która została stracona...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 3 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Fenomeny mózgu wg Olafa Blanke Cz. 2
Autor: Elli @ 2010-02-07, 23:21
Fenomeny mózgu wg Olafa Blanke Cz. 2
Less Hoduń

Oto kolejne streszczenie: jest nim wywiad "JA poza ciałem", jaki Jolanta Chyłkiewicz (z działu Nauka w polskim Newsweeku) przeprowadziła z prof. Olafem Blanke. Ten szwajcarski neurobiolog był jednym z gości na konferencji "Ucieleśnione i sytuacyjne poznanie" w Toruniu. Wywiad z nim dotyczył określenia granicy pomiędzy niewyjaśnionymi fenomenami a neurobiologią.

Prof. Blanke, jak twierdzi, nie wierzy w duchy i historie paranormalne, gdyż właściwym przedmiotem badań, jakie prowadzi, jest poznanie charakterystyki pracy obszarów mózgu odpowiadających za "świadomość" JA i naszego ciała. Pewne zaburzenia pracy mózgu (jak np. przy padaczce) prowadzą do odczuwania dziwnych stanów, które ludzie uważają za paranormalne. Prof. Blanke stara się lepiej poznawać takie stany, aby można było leczyc niektóre schorzenia mózgu, jednak nie jest jego zamiarem odzieranie tego typu przeżyć z aury tajemniczości.

Nigdy ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 43 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Dyżurny Obemaniak
Anonimowe porady dla wszystkich:
   24861948, 13591267
obe@obemania.pl
Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Ankieta
10% Ludzi na świecie doświadczyło OoBE. A Ty - czy miałeś/aś choć raz w życiu OoBE?
tak: 133
nie: 24
nie wiem: 41

Linki
Obeforum
Paranormalium
Schodami do nieba
Przebudzenie
Astraldynamics
Ciałka


Literatura
Książka 'Miłość i wolność poza ciałem' - pdf - kliknij aby otworzyć w nowym oknie

Książka 'Podroze poza ciałem' - poszukaj na chomiku

Książka 'Dalekie podroze' - poszukaj na chomiku

Książka 'Najdalsza podroz' - poszukaj na chomiku


Ciałka - Zbyszek

PROJEKTY
1. Przygotowanie platformy internetowej do komunikacji z osobami niewidzącymi.

2. Digitalizacja ksiazki "Miłość i wolność poza ciałem"

3. Czasopismo "Obemania"

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy bardzo cocacolagirlie za użyczenie fotografii, dzięki którym powstał nasz TOPowy header.
Vielen Dank. Wir freuen uns über die Hilfe :)

Kto jest na czacie
Na czacie jest 0 użytkowników
[ Zaloguj się by wejść na czat ]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Obenautą jest każdy, różnice polegają tylko na tym, że jeden o tym wie a inny nie.
Pomóż nam, aby wszyscy wiedzieli. Informuj gdzie możesz.
Wszystkim, którzy umieszczą nasz banner na forum, na blogu czy w mailu - serdecznie dziękujemy :)

Wystarczy umieścić kod znajdujący się pod obrazkiem, albo po prostu link do naszego portalu www.obemania.plOoBE - inna forma poznania.OoBE - inna forma poznania.OoBE - inna forma poznania.OoBE - inna forma poznania.OoBE - inna forma poznania.OoBE - inna forma poznania.OoBE - inna forma poznania.OoBE - inna forma poznania.

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 20