Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Elli
2013-04-07, 16:23
Twórców wideo tzw. Wideoklipowców
Autor Wiadomość
Elli 
Administrator

Wysłany: 2013-04-07, 15:53   Twórców wideo tzw. Wideoklipowców

Poszukiwana osoba, która zna się na tworzeniu wideoklipów na Youtuba :D

Jeśli dysponujesz odrobiną czasu i znajomością tematu proszę o priwa lub email obe@obemania.pl

Wolfstein 

Wysłany: 2013-04-07, 17:45   

Chodzi Ci o scalenie kilku filmów w jeden, czy po prostu o pokaz slajdów z podpiętą muzyką i tekstem?

Elli 
Administrator

Wysłany: 2013-04-07, 19:44   

Tutaj chodzi o pokaz slajdow (moze tez byc jakis filmik) z podpietym mp3 :)

Zbyszek 
cialka.net

Wysłany: 2013-04-07, 22:01   

Wkrotce zaczne robic filmiki do naszych audycji, a ze ciagle ich przybywa wiec przyda sie pomoc, technika mieszana, znaczy trzeb dorobic cos samemu i nawet dograc , by te filmiki mialy rece i nogi. Chetnych do wspolracy witam, pozdro dzialacze

grzecho

Wysłany: 2013-04-09, 00:15   

Tak jak pisałem Elli, mogę ze swojej strony pomóc. Ustalcie tylko konkrety co do tych klipów, czyli jak to ma wyglądać (długość klipu, tło/zdjęcia/, tekst, kolory itp.) No i oczywiście muzyka. Nie wiem czy chcecie robić klipy z muzyką w tle, czy też ma być tekst mówiony. Myślę, że jeśli chodzi o YT, to wystarczą klipy w formacie WMV. w jakości HD 720p. Taka konfiguracja ma tę zaletę, że klip nie "waży" zbyt dużo (oczywiście zależy to też od dlugości i zawartych materiałów), a jakość jest bardzo dobra. Jeśli chodzi o muzykę w klipie, który ma być wysłany na YT, to odradzam montować utwory, które są objęte prawami autorskimi - serwis You Tube posiada skaner, który takie utwory wykrywa po przesłaniu filmu. Może nie zostanie od razu usunięty, ale YT na pewno zastrzeże sobie prawo do umieszczania w nim reklam. Do takich rzeczy osobiście preferuję muzykę na licencji CC (Creative Commons), która nie wymaga posiadania praw do utworów i można ją śmiało umieszczać w podobnych prezentacjach. Takiej muzyki jest dość sporo w sieci, osobiście na swoim kanale często umieszczałem utwory z serwisu Jamendo.com. Pod tagami "ambient, chillout, downtempo, itp." można znaleźć sporo muzyki pasującej klimatycznie pod OOBE. Przy okazji wspomagamy mało znanych artystów (często bardziej utalentowanych niż ci znani).

Zbyszek 
cialka.net

Wysłany: 2013-04-09, 01:53   

e dzwiek jest gotowy to nasze audycje, sam skladam juz Jasnowidza Marka i szykuje na pierwsza audycje sam ze mna, trzeba wymyslec obraz do gotowcow , no mozna urozmaicic efektami dzwiekowymi , by bylo wieksza dynamika i pasowalo bardziej do obrazow, fotki lub klipy trzeba sobie jakos dobrac, mozna brac moje obrazki , mam tego tysiace . Tyle ze audycje musza byc ciete do 15 miut , gdyz zaloze nowy kanal majacy limit 15 minut na youtubie,jak to na poczatku jak sie bedzie nazywal, to porozmawiam z radiem, pozdro
Ostatnio zmieniony przez Zbyszek 2013-04-09, 01:55, w całości zmieniany 1 raz  

Elli 
Administrator

Wysłany: 2013-04-09, 18:16   

My mamy kanal na Youtubie - http://www.youtube.com/user/TowarzystwoObenautow

no chyba, ze chcesz zalozyc cos wlasnego.

Zbyszek 
cialka.net

Wysłany: 2013-04-11, 08:15   

Przyznam sie , ze nie moge jeszcze zdecydowac, czy rozbudowac kanal cialka http://www.youtube.com/watch?v=nCQLnN7WBLc - z jednym filmikiem Wolfganga, otworzyc ekstra cos na audycje w powiazaniu z radiem , czy rozhulac kanal obemani. Co rusz wlacza sie we mnie karierowicz , zmagajacy sie z interesem stowarzyszenia, hihi.
Z filmikami sie jeszcze nie spiesze , liczac , ze podszkole sie w filmikach, zwlaszcza efekty szczegolne. Co bym nie wymyslil, to jakos do jesieni trzeba bedzie ruszyc z tymi filmikami.
Moc w nich ogromna, gdyz material z audycji jest ciekawy i youtube ma powodzenie.
Same efekty mozna realizowac w Adobe , ktore wprowadzilo miesieczne wynajmowanie programow a wiec droga otwarta dla tych bez forsy na wyposazenie kompa. trzeba sie podszkolic i poleci jakos.

Tuaj stronka z efektami
http://www.scanlinevfx.com/la/en/reels.html
https://www.videocopilot.net/products/

a tutaj dobre info o dzierzawie programow
http://www.adobe.com/de/p...loud/myths.html
Ostatnio zmieniony przez Zbyszek 2013-04-11, 09:08, w całości zmieniany 5 razy  

Odpowiedz do tematu