Towarzystwo Obenautów Polskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Elli
2010-05-19, 09:28
Zagadki - i gdzie jest ściema?
Autor Wiadomość
Elli 
Administrator

Wysłany: 2010-02-18, 08:03   Zagadki - i gdzie jest ściema?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iHXmhYDyXNg&feature=player_embedded[/youtube]

Elli 
Administrator

Wysłany: 2010-02-22, 12:42   

Witam, po krotkiej przerwie spowodowanej ingerencja ciezkiej dawki cortizonu, po ktorej mozna tylko spac, spac i spac :-D

Widze, ze wszyscy gleboko zastanawiaja sie nad sensem wklejenia tego filmiku przeze mnie, bo jak do tej pory sie nikt nie wypowiedzial, w zadnym kierunku :)

Moim zdaniem, ten film ma wiecej z nami wspolnego anizeli mozna przypuszczac. Zawarta w nim tresc jest tak samo spowita rabkiem tajemnicy jak i OoBE. Mowi o roznych wymiarach, o roznych istotach posrod nas i jest tak samo jak OoBE wysmiewana i lekcewazona w co poniektorych kregach spolecznosci.

Dla mnie tem film jest potwierdzeniem, ze poza tym w co powinnismy wierzyc, jest cala gama zjawisk zaslugujacych na nasza uwage, a skrzetnie przed nami skrywanych.

Poswiecajac odrobine czasu na przyblizenie ludziom przezyc z OoBE, przyczyniamy sie rowniez do ich otwartosci na inne pokrewne o ile nie scisle zwiazane pojecia.

Tuataj krociutki filmik mowiacy o tym, ze mozesz byc postrzegany jako osoba fizyczna, a z drugiej strony, a moze jednoczesnie jako duch >> !!oo :mrgreen:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pUGY57RFz0Y&feature=player_embedded[/youtube]

VVii 

Wysłany: 2010-02-23, 18:40   

A zatem obserwując świat czynimy go takim jakim jest, cała reszta jest falą czekającą/płynącą by stać się czymś.
Stosując samoobserwację/samoświadomość stajemy się czymś/kimś więcej niż kolejną falą. W nieświadomym śnie jesteśmy falą i jednocześnie obserwatorem, ale obserwator jest falą ponieważ nie jest siebie świadomy, nie obserwuje siebie samego, dlatego też powstaje coś takiego, że rozdzielamy się we śnie na obserwatora (będącego falą) i obserwowanego, by zaistnieć w nieświadomym śnie. W LD bywa podobnie, z ty że im lepiej potrafimy trwać w samoświadomości tym bardziej stajemy się czymś/kimś. Jesteśmy obserwatorem i istnieniem samym w sobie, potrafiąc rozdzielić się także na obserwatora świadomego samego siebie i obiekt obserwowany, który także jest siebie świadomy.
A Źródło to centrum fali. Zatem kto jest Obserwatorem? Czy samo Źródło?

moje obrazy na http://mandalaja.blogspot.com/

"- Czy to się dzieje naprawdę, czy tylko w mojej głowie?
- To jest w twojej głowie, ale czy to znaczy, że nie jest prawdziwe?"

Elli 
Administrator

Wysłany: 2010-02-24, 11:28   

Mamy tu tak duzo studentow, ktorzy napewno byliby w stanie przyblizyc nam pojecia materii, fali czy fotonu.

Czy foton w tym doswiadczeniu "zdecydowal", pod obserwacja, zachowywac sie inaczej, czy raczej obserwator nadal fotonowi mase?

Czym jest mysl?

Mam wrazenie, ze z jakichs nie znanych nam powodow probuje sie czlowieka ograniczyc do roli maszyny, a tymczasem to ta maszyna a raczej generator, jakim jest ludzkie cialo, zostalo nam dane na ziemi w celu rozwoju Czlowieka :)

VVii 

Wysłany: 2010-02-24, 16:34   

ale nie każdy z tych studentów zakuwa po nocach fizykę kwantową

Elli 
Administrator

Wysłany: 2010-02-24, 19:00   

To musimy sobie radzic jak mozemy :D

Czuje, ze fizyka kwantowa to poczatek zrozumienia rzeczy.

VVii 

Wysłany: 2010-02-25, 16:14   

nie ważna jest nazwa - fizyka kwantowa czy magia - liczy się efekt
jest takie piękne szekspirowskie powiedzenie - czy róża pod inna nazwą inaczej by pachniała - i to właśnie to to samo - na początku wszystko jest magią a potem staje się wiedzą

Elli 
Administrator

Wysłany: 2010-02-25, 17:59   

Achhhhhhhh,

Jak Tys to pieknie napisala :)

Zawsze tak ladnie piszesz jak masz dola? to chyba taki tworczy dol :D

VVii 

Wysłany: 2010-02-25, 19:51   

tak jak mam doła to i bardziej twórcza jestem - to moje przekleństwo, nie mogę pisać jak doła nie mam, a jak mam doła to nie mogę malować, szit

Rasiol Aka Gruz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-26, 14:16   

VVii napisał/a:
tak jak mam doła to i bardziej twórcza jestem - to moje przekleństwo, nie mogę pisać jak doła nie mam, a jak mam doła to nie mogę malować, szit

dół jest bezsensu

Odpowiedz do tematu